Hogy miért is érdemes ezzel a a játékkal játszani
Ez a játék személy szerint egy nagyon szórakoztató egyaránt a gyerekek és idősek körében is.
Beszéljünk egy kicsit Brawl Stars-ról.
A Brawl Stars egy többjátékos online harci aréna és egy harmadik személyű hőslövöldözős játék, amelyet a finn Supercell videojáték-cég fejlesztett és adott ki. A játék 018. december 12-én jelent meg2, iOS és Android platformokon.A számos játékmódot tartalmaz, amelyek mindegyike saját céllal rendelkezik. A játékosok a „Brawlers”-ek közül választhatnak, azaz olyan karakterek közül, amelyeket a képernyőn megjelenő joystickkal lehet irányítani a játékon belüli mérkőzésen belül.
Játékmenet
Képernyőkép a „Snake Prairie” térkép játékmenetéről a „Bounty” játékmódban
A Brawl Stars játékban a játékosok más játékosokkal vagy mesterséges intelligencia ellenfelekkel küzdenek több játékmódban. A játékosok közül választhat a különböző verekedőknek, a Starr Roadon, a Brawl Pass-on vagy a Trophy Roadon keresztül nyitottak meg, vagy a Shop-on keresztül vásároltak csatákban való használatra.2022 decemberében a Boxokat eltávolították, és a megszerzésükre szolgáló összes korábbi módszert felváltották a krediteket és a chroma krediteket, amelyek segítségével feloldják a verekedőket, akik jelenleg leginkább a „Starr Roadon” helyezkedtek el.
lehetőség van drágaköveket, Blinget és Coinokat tartalmazó skinek vásárlására, vagy feloldására a Brawl Pass segítségével, ami megváltoztatja a Brawlers megjelenését, animációit, effektusait és/vagy hangjait.
Játék módok
A Brawl Stars számos különböző játékot kínál, amelyek közül a játékosok közül választhatnak, és mindegyiknek más a célja. A játékosok meghívják barátaikat, hogy játsszanak velük egy játékmód maximális csapatméretéig.
Trio Modes
Gem Grab: A Gem Grab játékban két három-három játékosból álló csapat törekszik a lehető legdrágábbkő összegyűjtésére. Ha egy csapat tíznél több drágakövet halmoz fel, elkezdődik a 15 másodperces visszaszámlálás. Ha a csapat a 15 másodperc alatt megtartja a tíz plusz drágakő számot, akkor győzelmet arat. Ha azonban a drágakövek száma tíz alá süllyed, a visszaszámlálás leáll. Ha mindkét csapatnál több tíz drágakövet, az időzítő a legtöbb gyöngyszemmel rendelkező csapatnál aktiválódik. Hét másodpercenként megjelenik egy drágakő a térkép közepén. A játékosok korlátlan számú drágakövet vihetnek magukkal. A kiesés azonban az összes birtokolt drágakő elvesztésével jár, amit az ellenség és/vagy csapattárs összegyűjthet.
Bounty: A Bounty játékban két háromfős csapatnak a célja, hogy minél több csillagot gyűjtsön össze. A mérkőzés a csapat nyeri meg, amelyik az időmérő végéig a legtöbb csillagot kapja. Minden meccs elején minden verekedő két csillagos jutalommal kezd. Minden egyes kiesért egy új csillagot adnak a jutalomhoz. Ha megölik őket, először újjászületik a kétcsillagos jutalommal. Minden meccsen van egy csillag kék a térkép közepén, lényegében döntetlenként, ha a csapatoknak ugyanannyi csillaga van.
Heist: A Heistben két, három fős verekedős csapatnak a célja, hogy megsemmisítse az ellenfél nagy teljesítményű széfjét, amely a szülőtábor közelében található. Az első csapat nyeri meg a mérkőzést.
Brawl Ball: A Brawl Ball játékban két három fős verekedős csapat próbál gólt szerezni úgy, hogy a labdát az ellenfél hálójába lövi. Aki először szerez két gólt, az nyeri a mérkőzést. A labda a térkép közepén fog megjelenni. Ha egy verekedő felveszi a labdát, nem tudja használni a szokásos támadásait, a Supert vagy a Gadgeteket. A lövöldözős gomb ehelyett a kívánt irányba lövi a labdát, és a Szuper erősebb labdát lő ki. Fontos megni, hogy ha a labdahordozót visszaütik, legyőzik vagy elkábítják, akkor a helyszínen elejtik a labdát. Ha az időz ér, és mindkét csapat ugyanazon a ponton marad, a játék hirtelen halál módba lép, ahol minden akadály és dekoráció megszűnik a térképről. Ebben az esetben az elsőként gólt szerző nyeri a mérkőzést.
Hot Zone: A Hot Zone-ban két-három fős verekedős csapatnak kell elfoglalnia az összes forró zónát. A verekedők a forró zónákat úgy rögzíthetik, hogy a zónák sugarán belülről. A képernyő sarkában fent látható egy százalékos sáv, amely megmutatja az egyes csapatok általános előrehaladását a zónák rögzítésében. Csak a verekedő képes zónákat rögzíteni, így a háziállatok, tornyok vagy bármilyen, nem verekedős tárgy nem fogja tudni elfoglalni azt a zónát. Ha a mérkőzés időzítőjének végére egyik csapat sem veszi fel teljesen az összes forrózónát, a csapat rögzítési százalékos nyeri a játékot.
Knockout: A Knockoutban két-három verekedős csapat két-három körben próbálja kiiktatni az ellenséges csapatot. A cél az, hogy két fordulót nyerjünk a megnyeréséhez. A Knockoutban nincs újjászületés. Ha egy verekedő kiesik, nem vehet részt tovább a körben, amíg a következő el nem kezdődik.
Solo és Duo módok
Solo/Duo Showdown: A Showdownban tíz játékos egyénileg csatázik egy battle-royale stílusú mérkőzésen. Csak egyetlen kör van jelen, és nincs újjászületés. A Power Cube dobozok szétszórva vannak a térképen. Ha megsemmisítik őket, Power Cube-okat dobnak el, egészséget, sebzést és regenerációt adva nekik. A Solo Showdownban az utolsó verekedő nyeri a meccset. A Duo Showdownban a tíz verekedőt öt duóra osztják, és az utolsó helyen álló csapat nyeri meg a meccset. Ha egy csapattag kiesik, tizenöt másodperc után csak akkor tud újraszületni, ha a másik csapattárs életben marad. Ha a megmaradt csapattárs kiesik, akkor a csapat elveszíti a mérkőzést. Egy Power Cube felvétele képzése mindkét csapattárs Power Cube összértékéhez.
Duels: A Duels egy olyan játékmód, két játékos küzd meg egymással a három legjobb meccsen. Minden játékos összeállít egy verekedős csapatot, amelyet használni akar a meccsen. Aki először nyer két fordulót, az nyeri meg a meccset.
Verekedők
A verekedők azok a karakterek, akiket a játékosok irányítanak a Brawl Stars játékban.
A játékosok irányítják normál, szuperüket (speciális típusú támadás, amely akkor tölt fel, ha eltalál egy ellenfelet. Egy verekedők elleni támadást, vagy más képességet lehet feltölteni), a kütyüket (különleges képességeket, amelyeket többször is használhat) és a túltöltésük (speciális támadás, amely átmenetileg növeli a verekedő statisztikáit, és extra képességet ad a szuperjükhöz).
Minden verekedőt befolyásol a Star Powers, minden verekedőnek megvan a saját egyedi tulajdonsága, amelyek befolyásolhatják a támadást, a mozgási sebességet, az újratöltési időt stb.
A verekedők némelyike olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek befolyásolhatják a veszekedő környezetével és ellenfeleivel való interakcióját.
Brawl Pass
2020. május 14-én egy játékfrissítés egy új „Brawl Pass” nevű jutalomrendszerrel bővült.A Brawl Pass a csatapassz játék változata. Amikor a játékosok csatákban versenyeznek, XP-t (korábban tokeneket) szereznek, hogy továbbhaladjanak a Brawl Pass-on, amihez az XP exponenciálisan növekedett Brawl Pass szintenként. A játékosok krediteket, drágaköveket, skineket, pineket (csata közben vagy csapatjátékteremben használható hangulatjeleket), spray-ket (a graffitivel egyenértékű), érmeket, erőpontokat és verekedőket szerezhetnek a bérletből. Kétféle Brawl Pass létezik. Alapértelmezés szerint minden játékosnak ingyenes Brawl Pass van. A játékosok 2023. január 4-ig vásárolhatták meg a prémium Brawl Pass-t drágakövekkel, ahol olyan megváltozott, hogy a bérletet csak pénzzel lehetett megvásárolni.Január 4. után hozzáadták a Brawl Pass Plust, amely a prémium Brawl Pass egy másik változata, jobb jutalmakkal.
Power League
A Power League egy versenyképes rangsorolási rendszer, amelyet 2021 márciusában adtunk hozzá a játékhoz, felváltva a Power Play rendszert. A játékosok 4500 trófeánál nyerik el a Power League-et. Összesen 7 fő rang van, köztük bronz, ezüst, arany, gyémánt, mitikus, legendás és mitikus. Minden szezon két hónapig tart. A Power League szezon végén a játékosok a rangjuk alapján csillagpontokat szereznek.2023 áprilisában Bling váltotta fel a Power Pointsot a Power League berkeiben.
A játékosok egyedül vagy háromfőssel nevezhetnek a Power League-be. A győztest a háromból legjobb formátum alapján döntik el, és a döntetlenek nem számítanak. Minden meccsen véletlenül kezdődik a játék egy játékmód és térkép segítségével. Mindkét csapat minden játékosa kiválaszt egy verekedőt, akit eltilt. A meccs a hat játékosának más verekedővel kell játszani. A haladás különböző tényezőktől függően változik, beleértve az ellenfél rangját.[16]
2024. február 29-én a Power League-t eltávolították, és egy új, Ranked néven ismert rangsorolási rendszerrel helyettesítették. Minden megnyert játékban pontokat szerezhetsz, és rangsorolt starr cseppeket kaphatsz, melyek skineket, spray-ket, játékosikonokat és blingeket adnak.
Erőforrások
A Brawl Stars fő forrásai a következők:
Drágakövek: A Brawl Stars prémium pénzneme. Vásárolhat kozmetikumokat, verekedőket a Starr Roadtól és a Brawl Pass-tól. A drágaköveket pénzért vásárolhatja meg, vagy beszerezheti a Brawl Pass ingyenes (vagy fizetős, 2023. január 4-től kezdődően) részében. A drágakövek bizonyos szezonális eseményeken is jutalmak.
Érmék: A verekedők frissítése, valamint kütyük, Star Powers és Gears for Brawlers vásárlására használható. Megvásárolhatók drágakövekkel, megvásárolhatók a Shopból, megtalálhatók a Brawl Passban, a Starr Dropsban, a Trophy Roadon, a kihívásokban és az eseményekben.
Power Points: A verekedők 11-es teljesítményre való frissítésre használható, az érmékkel együtt. Többnyire az érmékhez hasonlóan megtalálhatók, de csak akciósan vásárolhatók meg.
Pass XP: A Brawl Pass-on való továbblépéshez használható. Eredetileg tokennek hívták őket. Napi és szezonális küldetéseken keresztül elérhető.
Bling: A Bling a 18. évadban jelent meg (2023. április). Kiválthatják a drágaköveket, hogy kozmetikumokat kapjanak. Leváltották a Star Points-ot (ez a pénznemet a bőr újrafestésére és a Power League megvásárlására használták). A Bling a Power League, a Challenges, az események és a Trophy League továbbhaladásával elérhető el.
Starr Road
A Starr Road-ot a Boxes 2022 decemberi eltávolítása után vezették be. Ez a Brawlers feloldásának kapuja. A feloldási folyamat elindításához a játékosok kiválasztják egy verekedőt az azonos ritkaságok közül. A fejlődés a Credits-en, a Trophy Road-on, a Mastery-ösvényen, a Starr Drops-on és a Brawl Pass-on elérhető el. A játékosok bármikor átválthatnak egy másik verekedőre, amit szeretnének nyitni, és a felhalmozott hitelek átkerülnek az új választékba.
Amint egy veszekedőt sikeresen feloldanak, a játékos gyűjteményének állandó kiegészítője válik. A Starr Road ezután a következő ritkaságszintű verekedők új válogatását mutatja be. Alternatív megoldásként a játékosoknak lehetőségük van Brawlereket szerezni a Starr Roadról drágakövek segítségével.
2024. február 29-ig a Chromatic Shop engedélyezte a Chromatikus veszekedők feloldását a Chroma Crediteken keresztül, amely pénznem a Brawl Pass-on keresztül szerezhető be, és kizárólag a Chromatic Shopban lévő verekedők feloldására szolgál. Alternatív megoldásként a drágaköveket fel lehet használni a kromatika megvásárlására.
Játékos megtartása
Az újoncok és a visszatérő játékosok minden esetben eltérő bejelentkezési naptárat kínálnak, hogy a játékban maradásra ösztönözzék őket. Ezek a jutalmak általában pénznemek, bár egyesek skinek vagy új verekedők.
Brawl Stars bajnokság
A Brawl Stars Championship egy éves torna, amely egy kvalifikációs szakaszból áll, amely játékon belül elérhető, egy másik havi szelejtező szakaszból, egy havi döntőből és végül egy világdöntő szakaszból áll, ahol a legjobb csapatok versengenek a bajnokság megnyeréséért. Az első játékon belüli kihívás hasonló a többi kihíváshoz: a játékosoknak 15 meccset kell nyerni a játékbeli kihívásban anélkül, hogy háromszor veszítenének. 15 győzelem után létrejön egy regionális havi szelejtező szakasz, amely hozzáférést biztosít a regionális havi döntőkhöz.Ezek az események a világdöntőbe vezetnek.
Az első, Brawl Stars Világbajnokság néven ismert rendezvényét 2019. november 15-én és 16-án rendezték meg a dél-koreai Busani Kiállítási és Kongresszusi Központban. Az első helyezett a Nova Esports lett 3–0-s győzelem után. A többi résztvevő között szerepel az Animal Chanpuru, a Tribe Gaming, a 3Bears, a Spacestation Gaming és a PSG Esports. A 250 000 dolláros nyereményalappal ez volt a játék első nemzetközi eseménye, ahol Észak-Amerikából, Európából, Latin-Amerikából, Délkelet-Ázsiából, Japánból és Dél-Koreából érkeztek csapatok.
2020-ban a világdöntőt november 21. és 22. között rendezték meg 1 000 000 dolláros alapdíjjal. Az összeg felét egy játékon belüli bajnoki csomagból származó nyereségből gyűjtötték össze. Nyolc csapat vett részt a világdöntőn miatt, eredetileg a lengyelországi Katowicében rendeztek volna, de a COVID-19 világjárvány online került sor. A PSG Esports nyerte az idei bajnokságot 200 000 dolláros nyereményével. A többi pénzdíjat a többi csapat között osztották fel, akik a második-nyolcadik helyezést szerezték meg.
2021-ben a Brawl Stars Championship február 20-án indult. A bajnokság nyolc szezonja van, amely havonta egyszer kerül megrendezésre februártól szeptemberig. A bajnoki kihívások és a havi szelejtezők szezononként két napig élnek. A regionális havi szelejtezők legjobb nyolc csapata jut a regionális havi döntőbe. A havi döntők 16 csapata mind a hétből összejön, hogy részt vegyen a világdöntőn, amely november 26. és 28. között zajlott személyesen Bukarestben, Romániában. A 2021-es nyeremény 600 000 dollár volt a havi döntőben, és legalább 500 000 dollár a világdöntő, és játékon belüli ajánlatokkal növelhető ez az összeg.
Az összes karakter a legújabbtól a legrégebbiig: